#Sport#Videó

Remekelt a BasketBaja SE – az U18-as kosarasaink megnyerték a Nyugat-magyarországi regionális döntőt (VIDEÓVAL)

Ma rendezték a Dr. Pósta Sándor Sportcsarnokban a Dunántúli Junior regionális döntőt, három csapat részvételével. A tét nem volt kissebb, mint az országos regionális döntőbe jutás.

A nem kis jelentőségű napon a szervezők, a szurkolókat tombolával, a szünetekben táncos műsorral és dj-vel, illetve gyereket játszósarokkal várták.
Természetesen a kisérőprogramok mellett, a főszerepet kosarasok játszották.

Az első meccset a SOPRONI SI KA SMAFC/B csapattal játszotta a BasketBaja SE junior csapata, akikkel először csaptak össze a szezonban. A hazaiak magabiztos játékkal, minden negyedet nyertek, a végeredmény 53-77 lett.

A mieink nem pihenhettek túl sokáig, hiszen a soproniakkal való összecsapás után, egy lélegzetvételnyi idő múlva már a TSE Basket U18 csapatával mérköztek meg. A két csapat szeptemberben csapott össze utoljára Körmenden, akkor a tatai csapat dobott több pontot.
Bár az első negyedet az ellenfél nyerte, a második negyedre felálltak Kajtár Zsolt fiai és a végére 75-56-tal nyerék a meccset, ezzel pedig kivívták az országos regionális döntőbe jutást.

A mérkőzés végén Kajtár Zsolt, a csapat edzője elmondta,

A csapatnak ez egy hatalmas dolog. Egyrészt, hogy elhiggyék a srácok, hogy képesek ilyenre is. Egy döntőnek mindig más hangulata, más atmoszférája van, és ebben résztvenni egy jó élmény lesz a srácoknak.

Az edző elmondta, hogy a döntőben, jórészt idősebbekkel fognak játszani és az a céljuk, hogy koncentráltan és harcosan játsznak.

Az országos regionális döntőbe, 3 régió (nyugat, közép, kelet) legjobbjai fognak összecsapni, és a bajai csapat már biztosan köztük lesz.